Muharrem İnce: Her gün daha da çirkinleşiyorsun Erdoğan!

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Aydın’da katıldığı toplu açılış merasiminde muhalefeti maksat alarak sarf ettiği kelamlara reaksiyon gelmeye devam ediyor.

Memleket Partisi Genel Lideri Muharrem İnce, Erdoğan’ın “14 Mayıs’ta bunlara o denli çakalım ki bir daha bellerini doğrultamasınlar” kelamlarına toplumsal medya hesabından yaptığı paylaşımla reaksiyon gösterdi.

“HER GÜN DAHA DA SEVİYESİZLEŞİYORSUN”

İnce, şu tabirleri kullandı:

* “Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına evvel ‘sürtük’ dedi. Artık ise ‘bunlara o denli bir çakalım ki…’ diyor.

* Gitmene 99 gün kaldı, bunu biliyorsun. Her gün daha da seviyesizleşiyorsun, her gün daha da çirkinleşiyorsun Erdoğan!”

ERDOĞAN NE DEMİŞTİ?

Erdoğan, Atatürk Kent Meydanı’ndaki merasimde şunları söylemişti:

* “14 Mayıs’ta bir kere daha daima bir arada sizlerle sandığa gidip sandıkları patlatmaya var mıyız? Dayanağınız çok değerli. Durmak yok yola devam.

*Milli Mücadele’nin resmen ilanının ismi olarak gördüğümüz 23 Nisan 1920’den Demokrat Parti’nin iktidara geldiği 14 Mayıs 1950’den oradan 14 Mayıs 2023’e varan uzun ve meşakatli süreçte ödediğimiz her bedelin karşılığını alacağımız periyoda giriyoruz.

*Biz Türkiye Yüzyılı vizyonuyla çıkıyoruz. Bırakın dirisine, ölüsüne bile tahammül edemeyenler onun “Yeter kelam milletindir” sloganına çökmeye çalışanlar, kim bu? Bay bay Kemal. 14 Mayıs, Kemal’in Bay Bay Kemal olacağı gündür.

*Efendilerinin buyruğuyla kurdukları masadan tekrar tarihe yüz karası olarak geçecek işler yapmanın peşindeler. Program diye sundukları metinlerin birden fazla ya bizim tarafımızdan 20 yılda yapılmış ya da yapılmakta olan işler.

*Kalan başlıklar da bu ülkenin tüm kazanımlarını yok ederek efendilerinden aferin almak için güvensizliğin, istikrarsızlığın sembolü eski Türkiye’yi hortlatmaktan ibarettir.

“BİR DAHA BELLERİNİ DOĞRULTAMASINLAR”

*Bu ‘Bay Bay Kemal’ hangi yüzle Menderes’in sloganına çöküyor. Rahmetliden sonra bu slogan bize aittir. Sen hangi yüzle bu sloganı sahipleniyorsun. 14 Mayıs’ta bunlara o denli çakalım ki bir daha bellerini doğrultamasınlar.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir