Ebru Şallı’nın eşi Uğur Akkuş gözaltına alındı

Manken Ebru Şallı’nın eşi iş insanı Uğur Akkuş gözaltına alındı. Akkuş, Gayrettepe’de bulunan Asayiş Şube Müdürlüğü’ne götürülen Akkuş’un sözünün alınması bekleniyor.

Halktv’den Dinçer Gökçe’nin haberine nazaran, Paris dönüşü gözaltına alınan Akkuş’un yanında, o esnada Ebru Şallı’nın da olduğu öğrenildi. Hakkında gözaltı kararı bulunan Akkuş, sözünün alınması için İstanbul Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü Yankesicilik ve Dolandırıcılık Ofis Amirliğine götürüldü.

KRİPTO PARA YATIRIMI YAPACAĞINI SÖYLEDİ

Hakkında çok sayıda dava ve soruşturma bulunan Akkuş, en son geçen hafta yeni bir cürüm duyurusunda bulunuldu. Buna nazaran Akkuş, 10 gün kadar evvel Laleli’de esnaflık yapan kimi bireylerden 500 bin dolar aldı. Teze nazaran, Akkuş bu şahıslara, kelam konusu para ile kripto para yatırımı yapacağını söyledi. Fakat, teze nazaran, bir daha Akkuş’tan haber alınamadı.

Akkuş hakkında, Kuveytli bir kümenin şikayeti üzerine de dava açılmıştı. Bu bireylerden 30 milyon dolar almakla suçlanan Akkuş, ‘dolandırıcılık’ tezi ile yargılandığı davada 8 yıl 4 ay mahpus cezası almıştı. Anılan davada ceza alanlar ortasında, Akkuş’un yanı sıra Ferhat Ferhangil ile avukat Gökmen Başpınar da yer aldı. Bu ortada dolandırılanlar ortasında Kuveytli eski bakan Abdulvahid Elalavadi’nin damadı da yer almıştı. (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir