Ford Explorer artık tamamen elektrikli!

Ford, Alman mühendisliği ve Amerikan şeklini birleştiren büsbütün elektrikli Explorer’ı tanıttı.

Ford‘un yenilikçi elektrikli araba modellerinin öncüsü olan Explorer, Avrupa pazarındaki beklentilere nazaran tasarlanmış. Orta boyuttaki crossover, iki sıra halinde beş kişilik koltuk tertibine sahip.

Explorer, dijital teknolojilerle öne çıkarken, şoförün ve yolcuların hareket halindeyken irtibatta kalmalarına yardımcı oluyor. Yol tecrübesini zenginleştiren özellikleri ortasında geniş ve hareketli dokunmatik ekran SYNC Move, iç yere nazaran özel uyarlanmış sesli ve irtibatlı bilgi-eğlence sistemi, kablosuz uygulama entegrasyonu ve gelişmiş şoför yardım teknolojisi bulunuyor.

Model, 470 litrelik bagaj hacmine, şoför ve ön koltuktaki yolcu ortasındaki 17 litrelik konsol, 15 inçlik bir dizüstü bilgisayar konulacak alana; özel bir dolap ve akıllı bagaj kapağına sahip.

Yalın bir dizayna sahip Explorer, sportif koltukları, konsept arabalara has sofistike ses sistemi üzere özelliklerle geliyor. Büsbütün elektrikli model 25 dakikada yüzde 10’dan yüzde 80’e süratli şarj olma ve gelecek yıl Avrupa çapında 500 bin şarj noktasına erişim imkanı sunuyor.

Ford Model e Avrupa Genel Müdürü Martin Sander, “Explorer, yeni kuşak ve heyecan verici Ford elektrikli arabaların öncüsü. Amerikan köklerimize sahip, lakin Avrupa’daki müşterilerimiz için Köln’de üretildi. Büyük maceralar için seyahate hazır ve müşterilerimizin sürüş sırasında günlük gereksinimlerini karşılayacak her şeye sahip” dedi.

Ford’un elektrikli araba atılımına öncülük eden büsbütün elektrikli yeni Explorer, şirketin Almanya’daki yeni Ford Köln KONUT Merkezi’nde geniş çapta üretilen birinci elektrikli araba. Araba, Ford’un Avrupa’da 2030 yılına kadar büsbütün elektrikli binek araç portföyü sunma taahhüdünde dev bir adım niteliği taşıyor.

Aerodinamik dış tasarımı, klasik ızgara yerine kullanılan kalkan biçimindeki ızgara, yeni elektrikli araba atağında Ford’un ikonik Amerikan SUV’sinin ruhunu ve tarzını ortaya koyuyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir