Bakan Ersoy, İzmir’de AK Parti’ye katılanlara rozet taktı

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, AK Parti İzmir Vilayet Başkanlığında düzenlenen “2023’e Hakikat Kent Buluşmaları İzmir Online Üye İştirak Töreni”ne katıldı. Bir dizi ziyaret ve incelemeler yapmak üzere İzmir’e gelen Ersoy, kentte çok düzgün karşılandığını ve değerli ziyaretlerde bulunduğunu söyledi. İzmir’de taş üstüne taş koyabilmek için büyük gayret gösterdiklerini belirten Ersoy, şunları söyledi:

“2023 çok çok kıymetli. Yalnızca Türkiye açısından değil, dünya açısından çok değerli. Dünya 100 yılda bir karşımıza çıkan problemlerle müsabakaya başladı. Pandemi 100 yılda bir oluyor. 30 yılda, 50 yılda bir olan savaşlar bölgemizde gerçekleşmeye başladı. Dünyamız, dirayetli, mahir başkanlara muhtaçlık duyduğu bir periyotta. Şayet hakikat öndere, maharetli öndere, dirayetli öndere, dünyada kelamı dinlenen başkana sahip değilseniz ülke olarak çok zorluk çekeceğiniz bir periyottan geçersiniz. Lakin Türkiye olarak biz şanslıyız. Dünyada kelamı geçen dirayetli bir başkanımız var lakin sizin üzere de yol arkadaşları var.”

“Yerel idareleri kesinlikle harekete geçirmek lazım”

AK Parti MKYK Üyesi ve Çorum Milletvekili Ahmet Sami Ceylan da Buca ilçesinde meydana gelen 4,9 büyüklüğündeki sarsıntı nedeniyle İzmirlilere geçmiş olsun dileklerini ileterek, “Buranın fay çizgisi olduğunu biliyoruz. Lokal idareleri kesinlikle harekete geçirmek lazım. Bu telaffuzları her vakit her yerde konuşmak lazım. Yalnızca iktidarların yaptıklarıyla değil, mahallî idarelerin de büyük katkı vermesi lazım. Lokal idareler çalışmıyorsa, gördüğüm kadarıyla İzmir’de çalışmıyor, çok bir şey yapma imkanı olmuyor. Bugün Kültür ve Turizm Bakanımızı dinledim. Hakikaten sıkıntılı bir insan. Yani bu bölgeye bir şeyler yapmak için çırpınırken bakıyorsun birtakım yerlerde taşeron kullanarak projeyi bozmaya kalkmışlar, odalar vasıtasıyla. Kimi yerleri de kendileri müsaade vermeyerek, imza atmayarak İzmir’in önünü kapatmışlar. Bunları her yerde anlatmamız lazım. İzmir’in koktuğunu anlatmamız lazım. İzmir trafiğinin berbat olduğunu anlatmamız lazım ve İzmir’in benim gördüğüm, hiçbir vilayet ile yarışamayacak derecede gecekondu kenti olduğunu anlatmamız lazım. Yıllardır İzmir’i yönetenin CHP olduğunu anlatmamız lazım. Çekinmeyin, korkmayın, anlatın” dedi.

“Üyelik, o partiye aidiyeti ifade eder”

AK Parti İzmir Vilayet Lideri Kerem Ali Daima ise yeni iştirakçilerle kutlu yolda bir arada yürüyeceklerini lisana getirerek, “Üyelik, o partiye aidiyeti tabir eder. En değerli vazifemiz üyelik görevidir. İl başkanı, milletvekili olursunuz hepsi gelir geçer. Kıymetli olan üyeliktir. Bu bağı birlikte tesis edeceğiz. AK Partinin son anketlerde büyük bir yükselişte olduğunu hepimiz görüyoruz. Lakin geçtiğimiz aylarda ekonomik dalgalanmalardan ötürü sorunlu anlarımız da oldu. Bu üyeler bugün değil dün o düşünceli devirde partimize katılan üyeler. Bunun manası daha da farklı. Son üç yılda 201 bin üyemiz içerisinde online olarak 9 bin 226 üyemiz var. Bu günde temsilen bu yıl bu teknikle partimize katılan 150 arkadaşımızın rozetlerini takacağız. Beğenilen geldiniz, sefa getirdiniz, âlâ ki geldiniz” tabirlerini kullandı.

Törende, Kültür ve Turizm Bakanı Ersoy ve parti yöneticileri, yeni üyelere rozetlerini taktı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir