65 yaş aylığı ne zaman yatacak? Haziran yaşlılık maaşı ödemesi bekleniyor

Milyonlarca emekli, emekli maaşı ve Kurban Bayramı ikramiyesi ödeme tarihlerini merakla bekliyordu. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, geçtiğimiz günlerde emekli maaşı haziran ayı ödemelerinin öne çekildiğini ve bayram ikramiyesi ödemelerinin de erken verileceğini duyurmuştu. Bu gelişmeyle birlikte, yaşlılık maaşı alan vatandaşlar da kendi ödemelerine odaklandı. İşte, yaşlılık maaşı ödemelerinde son bilgiler…

65 YAŞ AYLIĞI NE KADAR OLDU?

65 yaş aylığı, yeni minimum fiyatın belirlenmesinin akabinde yine hesaplanacak. 65 yaş aylığı 2 bin 604 TL olarak uygulanıyor.

1 Temmuz’dan itibaren 3 bin 490 liraya yükselecek.

65 YAŞ AYLIĞI NASIL VE NE VAKİT ALINIR?

Aylık bağlama süreçleri, Mal müdürlükleri/ Defterdarlıklar tarafından tüm dokümanların Genel Müdürlüğümüze eksiksiz olarak ulaşmasıyla ve geliş sırasına konularak yapılmaktadır. Eksik bilgi olması durumunda, yapılacak yazışmalar nedeniyle aylık bağlama süreçleri uzamaktadır.

• Birinci ödeme, Türkiye genelinde rastgele bir T.C. Ziraat Bankası şubeleri tarafından daha sonraki ödemeler ise Türkiye genelindeki rastgele bir PTT şubeleri kanalıyla yapılır.

• 2022 sayılı Kanun uyarınca ödenen aylıklar bir hizmet yahut prim karşılığı olamayıp toplumsal yardım niteliğindedir. Bu aylıklar Mart, Haziran, Eylül, Aralık olmak üzere üçer aylık devirler halinde ödenmektedir.

ERKEN ÖDEME OLACAK MI?

Söz konusu ödemelerin erkene çekilip çekilmeyeceğine dair şimdi bir bilgi yok.

Bu kapsamda ayrıntılar aşikâr hayli haberimizde yer vereceğiz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir